Ekrany projekcyjne

Wyposażenie sal konferencyjnych

Wiele różnorodnych powierzchni, kształtów i rozmiarów

Ekran projekcyjny stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej sali konferencyjnej, szkoleniowej czy wykładowej. Może się wydawać, że tuż obok wszystkich pozostałych urządzeń multimedialnych, ekran projekcyjny jest czymś mniej ważnym. Nic bardziej mylnego – to doskonałe podłoże dla różnego rodzaju treści wizualnych, dzięki czemu możliwe jest wydobycie całego potencjału tkwiącego w projektorze multimedialnym. Ponadto powierzchnie ekranowe są idealnym elementem skupiającym wzrok uczestników spotkania, stając się niejako centrum całego wydarzenia. Ekrany projekcyjne dostępne są w wielu rozmiarach, a także odcieniach, co pozwala na całkowite dopasowanie do sali.

Profesjonalne ekrany
Idealne dopasowanie
Różnorodna kolorystyka

Współpracujemy z

Ekran projekcyjny – co to takiego i do czego służy?

Nieodzowny element każdego spotkania biznesowego, firmowego i nie tylko – to właśnie ekrany projekcyjne. Wykonane z różnych tworzyw i materiałów, samodzielne lub otoczone ramką konstrukcyjną (w zależności od wybranego systemu). Ekran projekcyjny umieszcza się w dowolnym miejscu na ścianie lub wolnej przestrzeni, zazwyczaj w samym centrum np. sali konferencyjnej. Dzięki niemu każde spotkanie nabiera innego wymiaru, a wszystko za sprawą doskonałego podłoża, jakie tworzy dla projekcji. Każdy wyświetlany obraz statyczny lub dynamiczny jest doskonale widoczny – całość nabiera ostrości oraz kontrastu, a barwy zyskują na głębi. Sekret tkwi w szczegółach i to dosłownie. Ekran projekcyjny jest idealnie gładki, dopasowany rozmiarem oraz odcieniem do możliwości pomieszczenia i samego projektora. Jednym słowem, jeśli tworzymy doskonałą salę konferencyjną lub miejsce spotkań biznesowych… ekran projekcyjny to absolutna konieczność.

Rodzaje ekranów projekcyjnych

Jest ich naprawdę wiele, jednak całość sprowadza się do indywidualnego dopasowania do potrzeb klienta. Zacznijmy od powierzchni ekranowej, która występuje w wielu odcieniach bieli, beżu, a nawet szarości. Także wykończenie ekranu projekcyjnego jest nie bez znaczenia, ponieważ w tym przypadku mamy możliwość wyboru spośród różnych, matowych lub podbijających efekty świetlne wersji. Ekran projekcyjny może być wykonany z wielowarstwowego tworzywa PCV, wzmocnionego rdzeniem z włókna szklanego lub specjalnej tkaniny. Ponadto istnieją zakrzywione ekrany projekcyjne lub tradycyjne, płaskie. Ekrany projekcyjne możemy też podzielić ze względu na rodzaj projekcji z podziałem na przednią, tylną lub też wspólną. Wszystkie wyżej wymienione segmenty w dużej mierze są zależne od rodzaju pomieszczenia, a także celu, do którego będzie wykorzystywany projektor multimedialny wraz z dopasowanym rzutnikiem.

Napędy ekranów projekcyjnych

Tak, to nadal nie wszystko, ponieważ o ekranach projekcyjnych można powiedzieć naprawdę wiele. Skoro jednak była już mowa o innych elementach czy systemach, tutaj nawiążemy do… obudowy oraz możliwych napędów. Profesjonalny ekran projekcyjny umieszczony jest w kasecie, czyli elemencie, w którym schowany jest na czas jego nieużytkowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu ekran projekcyjny zyskuje doskonałą ochronę przed kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami, które mogłyby wpływać na jego pracę. Napędy wysuwające ekran z kasety są różne, począwszy od rozwijanych ręcznie, aż po sterowane z wykorzystaniem radioodbiornika czy napędu elektrycznego. Każdy system znajdzie swoich zwolenników, a wszystko idzie w parze z indywidualnymi potrzebami.

Scroll to Top