Okablowanie i przyłącza AV

Wyposażenie sal konferencyjnych

Niezbędne elementy sprawnego systemu AV

Każda sala konferencyjna, szkoleniowa, wykładowa czy też przeznaczona jedynie do spotkań firmowych wymaga dobrego okablowania. Aby wybrany sprzęt działał sprawnie i prawidłowo współpracował z całym stworzonym systemem, konieczne są także odpowiednie przyłącza AV. Ale nie tylko, ponieważ produkty tego typu mogą przydać się również w wielu innych przedsięwzięciach. Niezależnie od tego w XE znajdziesz wszystko, czego aktualnie poszukujesz. Tworzymy kompletne systemy wyposażenia m.in. sal konferencyjnych, wraz z całą niezbędną infrastrukturą. A to oznacza, że okablowanie oraz wszelkie przyłącza AV to jeden z elementów wchodzących w skład całego systemu.

Systemy okablowania
Dedykowane przyłącza
Szeroka oferta

Współpracujemy z

Okablowanie i przyłącza AV (mediaporty) – co to takiego?

Zarówno okablowanie, jak i przyłącza AV są niezbędne do funkcjonowania całego systemu multimedialnego, ale także bardzo ułatwiają życie. W przypadku pierwszej kategorii doskonale wiemy, o co chodzi. Okablowanie to jeden z elementów podstawowego wyposażenia każdej sali konferencyjnej, szkoleniowej, wykładowej czy też przeznaczonej do spotkań biznesowych lub firmowych. Jednak przyłącza AV oraz mediaporty mogą już budzić pewne zagubienie i nic dziwnego, ponieważ ta kategoria zawiera w sobie mnóstwo różnorodnych produktów. Przyłącza AV to najprościej mówiąc gniazda służące m.in. do podłączenia urządzeń multimedialnych do całego zaprojektowanego systemu. Co ciekawe, przyłącza AV noszą również nazwę mediaport – najczęściej tym mianem określane są gniazda przeznaczone do montowania na blacie. Warto podkreślić również, że tego typu nowoczesne rozwiązania mogą być niemal niewidoczne, a przez to bardzo estetyczne.

Mediaporty w systemach multimedialnych – rodzaje

Przyłącza AV mogą być przeznaczone do montowania na blacie (stołowe) lub zlicowane z powierzchnią (montaż w blacie), czy też mocowane do krawędzi blatu. Ponadto możemy wyróżnić przyłącza AV natynkowe, podtynkowe, a nawet podłogowe. To doskonały sposób na ukrycie różnego rodzaju gniazd multimedialnych, które w widocznym miejscu mogłyby przeszkadzać, nie mówiąc już o braku estetyki. Rodzajów przyłączy AV ze względu na rodzaj wejścia jest bardzo wiele, dzięki czemu z łatwością można dopasować do indywidualnych potrzeb i wymogów klienta. Pamiętajmy, że każdy element wchodzący m.in. w skład wyposażenia sali konferencyjnej musi być ujednolicony z całością w taki sposób, aby doskonale współgrał z całym systemem.

Kompletne wyposażenie sal konferencyjnych

Okablowanie oraz przyłącza AV to tak naprawdę elementy końcowego montażu całego systemu multimedialnego. Co nie oznacza, że są mniej ważne, wręcz przeciwnie. Okablowanie oraz mediaporty łączą ze sobą wszystkie urządzenia multimedialne (i nie tylko), tym samym uwalniając moc tego, co zostało zaprojektowane. Warto zaznaczyć, że przyłącza AV bardzo usprawniają pracę w każdym miejscu, w którym się znajdują. Kompletne wyposażenie sal konferencyjnych, szkoleniowych, wykładowych czy firmowych wymaga ogromnej wiedzy. Wszystko po to, aby stworzyć miejsce nowoczesne, niezwykle intuicyjne, a także przyjazne użytkownikom. W XE tworzymy różnorodne sale multimedialne od podstaw w taki sposób, aby spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zatem jeżeli poszukujesz sprawdzonych rozwiązań – skontaktuj się z nami.

Scroll to Top